subject
Mathematics, 11.01.2021 01:20 mooreadrian412

four penicls are sold for 2$ ten of the same penicls are sold for $4.50 is there a proportional realtionship between cost and number of pencils?


four penicls are sold for 2$ ten of the same penicls are sold for $4.50 is there a proportional rea

ansver
Answers: 1

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 20:30, Courtneymorris19
Barney & noblet customers can choose to purchase a membership for $25 per year members receive 10% off all store purchases 1. how much would a member pay per year if he bought $50 worth of items each year? 2. write a slope-intercept equation that expresses how much a member pays per year using x to represent his purchases per year 3. how much would a member have to spend per year to pay off his membership fee?
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 23:00, lejeanjamespete1
Graph the system of equations. {6x−4y=−244x−8y=−32 use the line tool to graph the lines.
Answers: 1
image
Mathematics, 22.06.2019 03:00, kloekamakeeaina14
If the average of x, y and z is 15 what is their sum
Answers: 1
image
Mathematics, 22.06.2019 04:00, anahicaballero6
Un used xx milliliters, or 90\%90%, of his favorite bottle of hot sauce. which of the following expressions could represent the volume of a full bottle of jun's favorite hot sauce, in milliliters? choose 2 answers: choose 2 answers: (choice a) a \dfrac{x}{0.9} 0.9 x (choice b) b \dfrac{10}{9}x 9 10 x (choice c) c 0.9x0.9x (choice d) d xx (choice e) e x+0.1x+0.1
Answers: 2
You know the right answer?
four penicls are sold for 2$ ten of the same penicls are sold for $4.50 is there a proportional real...

Questions in other subjects:

Konu
Mathematics, 17.10.2020 09:01
Konu
Mathematics, 17.10.2020 09:01
Questions on the website: 13830629